Student pyta

jak zrozumieć statystykę

Dzisiejszy wpis kieruję przede wszystkim do studentów i studentek. Ale także wszystkich innych, którzy walczą aktualnie z różnymi zagadnieniami statystycznymi i nie potrafią sobie odpowiedzieć na pytanie, które wpadło im do głowy. A różne pytania wpadają przy przeglądaniu notatek, pisaniu pracy, nauki do kolokwium, czytaniu internetu, analizowaniu danych firmowych albo w jakikolwiek inny sposób.

Student pyta

Właśnie dla takich osób postanowiłam stworzyć nową serią artykułów na blogu. Będą one otagowane „student pyta” i będą dotyczyć tych zagadnień, które sprawiają Wam trudność w nauce. Bo jeśli jedna osoba ma z czymś problem, to bardzo prawdopodobne, że z tym samym problemem boryka się wiele innych osób. A ja chciałabym Wam pomóc. Wymyśliłam więc, że możecie napisać do mnie swoje pytania. Co byście chcieli, żeby w skrócie opisać na blogu statystycznym? Jakie zagadnienia sprawiają największą trudność? Nie obiecuję,  że odpowiem na każde pojawiające się pytanie, ale na pewno choć trochę z nich uda się omówić i ułatwić Wam naukę i zrozumienie statystyki.

Jak zapytać?

Najlepiej wysłać maila. Ewentualnie wiadomość na facebooku.

I pamiętajcie, żeby podzielić się moim pomysłem ze znajomymi. Być może kolega albo koleżanka właśnie próbuje z trudem zrozumieć, czym różni się średnia arytmetyczna od mediany albo po raz kolejny rozkłada na czynniki pierwsze wzór na odchylenie standardowe. To wszystko można znaleźć tu już teraz, a kolejne Wasze problemy będziemy rozwiązywać krok po kroku. „Student pyta” ma pomóc dotrzeć do tych zagadnień, które właśnie teraz sprawiają największe trudności.

Spis treści

A żeby było łatwiej odnaleźć to, co na blogu statystycznym już jest – powstała nowa zakładka „spis treści„. Znajdziecie tam listę wszystkich omówionych tematów, którą postaram się na bieżąco aktualizować. Zachęcam do zaglądania.

Facebook

Po raz kolejny zachcam również do polubienia strony bloga statystycznego na facebooku. Umieszczam tam informacje o nowych wpisach i staram się przypominać o tych, które powstały jakiś czas temu. Za każdym razem, kiedy polubicie wpis lub stronę, możecie pokazać znajomym, że jest takie miejsce w internecie, gdzie ktoś próbuje (raz lepiej, raz gorzej) przekazać w sposób jak najbardziej przyjazny wiedzę statystyczną. Nawet jeśli Wam to nie jest potrzebne w tej chwili, to może właśnie Wasz najlepszy kumpel walczy z zadaniem na egzamin i nie może sobie poradzić…

jak zrozumieć statystykę

mapa myśli: student pyta


Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku!

Dziękuję, że przeczytałaś/przeczytałeś mój artykuł. Mam nadzieję, że spełnił Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, to napisz do mnie na adres [email protected] albo znajdź mnie na Facebooku.

Zapraszam Cię również do zapoznania się ze spisem treści (staram się go aktualizować, choć nie zawsze to wychodzi) – jeśli lubisz statystykę, to na pewno znajdziesz coś do poczytania.

A jeśli w ramach podziękowania za ten wpis zechcesz zaprosić mnie na przysłowiową “wirtualną kawę”, to będę niezwykle zobowiązana. Co prawda kawy raczej nie pijam, ale kubek dobrej herbaty – z prawdziwą przyjemnością. A ponieważ w każdy artykuł wsadzam mnóstwo serducha i swojego wysiłku, to tym bardziej poczuję się doceniona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia!

Krystyna Piątkowska