O mnie

Nazywam się Krystyna Piątkowska. Jakiś czas temu skończyłam informatykę i statystykę na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Potem życie poprowadziło mnie w zupełnie innym kierunku i przez kilka lat pracowałam jako księgowa. Kolejne kilka lat realizowałam się jako mama w domu. I blog ten urodził się właśnie na koniec tamtego okresu w moim życiu. Chciałam przypomnieć sobie, o co chodzi z tą statystyką. A najłatwiej coś poukładać we własnej głowie, kiedy tłumaczymy to innym. No i stąd pierwsze kroki na statystycznym.

Aktualnie pracuję w Urzędzie Statystycznym i zajmuję się statystykami eksperymentalnymi. Trochę prognozowania, trochę machine learning. Na blog mam mniej czasu, ale staram się znaleźć choć odrobinę wolnych chwil, żeby coś napisać. Lubię ten moment, kiedy po godzinach, dniach, tygodniach ciężkiej pracy mogę wcisnąć przycisk „opublikuj”.

Na blogu statystycznym staram się dzielić z czytelnikami swoją wiedzą w sposób jak najbardziej przystępny. Rysuję do tego mapy myśli. Bo lubię. Bo dzięki temu można spojrzeć na każdy temat trochę inaczej. Bo to tak bardzo „po mojemu”, a ja lubię robić wszystko „po mojemu”.

Zapraszam do czytania, do zadawania pytań i do napisania do mnie od czasu do czasu. Nic mnie tak nie motywuje, jak wiadomość zwrotna, że komuś coś się przydało.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do czytania!

blog-statystyczny

Jak każdy człowiek – popełniam błędy. Jeśli zauważyłeś taki błąd na moim blogu – proszę o kontakt. Zawsze staram się wszystko prezentować zgodnie z moją najlepszą wiedzą, ale nie jestem w stanie zagwarantować własnej nieomylności.