Co polecam? Co warto przeczytać? Share Week 2018

Share Week to taka akcja, która polega na tym, że blogerzy polecają siebie nawzajem. Można podzielić się z innymi informacją, co czytam i dlaczego. Postanowiłam, że w tym roku również statystyczny opowie Wam o swoich kilku ulubionych blogach. Nie będą to tym razem blogi statystyczne, które miały swój osobny wpis już jakiś czas temu. A co polecam? Sprawdźcie sami.

Share Week 2018

Po pierwsze Finanse Bardzo Osobiste. Jest to mój ulubiony blog o finansach. Blog, który naprawdę podpowiada, co można zrobić, żeby nie popaść w długi, żeby zgromadzić oszczędności i żeby cieszyć się życiem. Mnóstwo, naprawdę mnóstwo wiedzy przekazanej w bardzo przyjazny i przystępny sposób. A autor – Marcin Iwuć – to ktoś, kto naprawdę się zna i kto realizuje wszystko, co zaleca czytelnikom.

Po drugie Liczy Się Wynik. Bartek Popiel podpowiada, jak osiągnąć sukces w życiu. Zawodowo, osobiście… Inspiruje do nieustannego rozwoju. Energia, która bije z bloga, zmusza, żeby wziąć się wreszcie do roboty. Miałam okazję spotkać Bartka osobiście i przekonać się, że jest dokładnie takim pozytywnie zakręconym człowiekiem, który z uśmiechem idzie wciąż do przodu.

Po trzecie Być Matematykiem. Naprawdę trzeba włożyć dużo wysiłku w to, żeby ktokolwiek chciał czytać bloga o matematyce. Bo matematyka kojarzy się tylko ze szkołą, podręcznikiem, żmudnymi obliczeniami, a na pewno nie z tematem do blogowania. Szymon Wąsowicz zdołał jednak obalić ten mit i zgromadzić całkiem sporą rzeszę czytelników.

Podsumowanie

W ramach akcji Share Week 2018 polecam tylko te trzy blogi, choć sama czytam zdecydowanie więcej. Starałam się jednak opisać tutaj takie, które w różnych dziedzinach uważam za najbardziej wartościowe. Które przekazują konkretną wiedzę. Mam nadzieję, że Wam się spodobają.

Zapraszam przy okazji do tego, żebyście w komentarzach podzielili się swoimi ulubionymi blogami. Na pewno jest jeszcze wiele wartościowych miejsc w Internecie, w które ja jeszcze nie trafiłam, a Wy już tak.

No i niezmiennie polecam lekturę statystycznego. Zapraszam do polubienia nas na facebooku. Zapraszam do dzielenia się poszczególnymi artykułami ze znajomymi. Statystyka naprawdę może być ciekawa.


Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku!

Dziękuję, że przeczytałaś/przeczytałeś mój artykuł. Mam nadzieję, że spełnił Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, to napisz do mnie na adres [email protected] albo znajdź mnie na Facebooku.

Zapraszam Cię również do zapoznania się ze spisem treści (staram się go aktualizować, choć nie zawsze to wychodzi) – jeśli lubisz statystykę, to na pewno znajdziesz coś do poczytania.

A jeśli w ramach podziękowania za ten wpis zechcesz zaprosić mnie na przysłowiową “wirtualną kawę”, to będę niezwykle zobowiązana. Co prawda kawy raczej nie pijam, ale kubek dobrej herbaty – z prawdziwą przyjemnością. A ponieważ w każdy artykuł wsadzam mnóstwo serducha i swojego wysiłku, to tym bardziej poczuję się doceniona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia!

Krystyna Piątkowska