blogi o statystyce

blogi o statystyce, blogi statystyczne

Od jakiegoś czasu przeszukuję internet, żeby znaleźć różne blogi o statystyce. Chciałam podzielić się takimi stronami z czytelnikami i sama poczytać coś ciekawego w temacie, który mnie interesuje. I jakieś mam dziwne wrażenie, że z tą statystyką w blogosferze jest bardzo kiepsko. A co Wy o tym sądzicie?

Ja wiem, że statystyka to trudny i niewdzięczny temat. Ja wiem, że wcale nie jest łatwo napisać coś, co nie zniechęci czytelnika zaraz po pierwszym wzorku zawierającym sumę. Ja wiem, że im więcej chce się pokazać, tym trudniej ująć to w proste słowa. Ale równocześnie strasznie mi przykro, że tak wiele blogów statystycznych umiera po kilku wpisach i tymi pojedynczymi artykułami tylko kuszą czytelnika. Na szczęście udało mi się natrafić na kilka ciekawych pozycji. Podzielę się więc tym, co sama znalazłam. No i mam nadzieję, że jeśli ktokolwiek trafi na coś statystycznego, to dopisze mi w komentarzach, żebym mogła na bieżąco uzupełniać mój wpis.

Blogi o statystyce

Pogotowie statystyczne

Smarter Poland

Statystyka w psychologii

Szychta w danych

Tak – nie ma tych blogów dużo. Ale za to każdy jest napisany w zupełnie innym stylu. I mam nadzieję, że każdy czytelnik znajdzie na tych blogach coś, co właśnie jego zainteresuje. Bo pamiętacie? Żeby polubić statystykę, trzeba o niej trochę poczytać.


Myślę, że warto również od czasu do czasu przypomnieć sobie artykuły ze statystycznego. Zachęcam do korzystania ze spisu treści. Aby być na bieżąco – warto polubić na Facebooku.


blogi o statystyce, blogi statystyczne

mapa myśli: blogi o statystyce


Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku!

Dziękuję, że przeczytałaś/przeczytałeś mój artykuł. Mam nadzieję, że spełnił Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, to napisz do mnie na adres [email protected] albo znajdź mnie na Facebooku.

Zapraszam Cię również do zapoznania się ze spisem treści (staram się go aktualizować, choć nie zawsze to wychodzi) – jeśli lubisz statystykę, to na pewno znajdziesz coś do poczytania.

A jeśli w ramach podziękowania za ten wpis zechcesz zaprosić mnie na przysłowiową “wirtualną kawę”, to będę niezwykle zobowiązana. Co prawda kawy raczej nie pijam, ale kubek dobrej herbaty – z prawdziwą przyjemnością. A ponieważ w każdy artykuł wsadzam mnóstwo serducha i swojego wysiłku, to tym bardziej poczuję się doceniona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia!

Krystyna Piątkowska